KADIKÖY LİFE: Kadıköy şehirlerarası ulaşımda odak noktası haline geldi

KAYNAK: KADIKÖY LİFE

Özgül Özkan Yavuz: Kadıköy şehirlerarası ulaşımda odak noktası haline geldi

Ankara'dan yola çıkan yüksek hızlı tren yolcularını, Kadıköy Söğütlüçeşme İstasyonu'nda AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz karşıladı. Ulaştırma Bakanlığı'nın hizmete açtığı Gebze-Halkalı Banliyö Tren Hattı, İstanbul'un iki ucunu birbirine bağladığı gibi, yüksek hızlı tren de İstanbullulara şehirlerarası ulaşımda iyi bir alternatif oldu.

Ankara'dan hareket eden ve Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy, Halkalı istasyonlarında duran trenin yolcularını Söğütlüçeşme'de karşılayan Özgül Özkan Yavuz; "Ankara'dan yola çıkan trenin İstanbul'daki dört durağının ikisi Kadıköy'de olduğu için şanslıyız" dedi. Kadıköy'ün şehirlerarası ulaşımda tekrar odak noktası haline geldiğini de belirten Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz; "Kadıköylüler artık şehirlerarası seyahatlerini Söğütlüçeşme ve Bostancı istasyonlarından gerçekleştirebiliyor. Haydarpaşa Garı'nın da restorasyonu bitmek üzere. Kısa süre sonra trenlerimiz Haydarpaşa Garı'na kadar gelecek. Kadıköy özlediği Haydarpaşa Garı'na, Haydarpaşa da trenlerine kavuşacak. Tüm Kadıköy ve İstanbullulara hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

SÖĞÜTLÜÇEŞME İSTASYONU'NA PARK MÜJDESİ…

Söğütlüçeşme İstasyonu'yla ilgili projelerini de aktaran Özgül Özkan Yavuz, durağın önünde atıl duran alanı park haline getireceklerini söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: "66 projemizden biri de Söğütlüçeşme Tren İstasyonu'na yönelik. Kadıköylülerin trenlerini keyifle bekleyebilecekleri ya da gelip dinlenebilecekleri, ağaçların gölgesinde vakit geçirebilecekleri bir alan planladık. Kısa sürede hayata geçireceğiz."

 

Görüş ve Önerileriniz İçin
Bize Yazın
AK PARTİ Kadıköy Belediye Başkan Adayı