GÜNCEL POSTA Gazetesi: Kadıköy Hakkettiği Yerde Değil

KadıKöy haKKettiği yerde değil

Özgül Özkan Yavuz, 'Kadıköy, ekonomik ve kültürel olarak müthiş bir potansiyele sahip olmasına rağmen içine kapanık bir şehir haline getirilmiş. Bu potansiyeli kullanarak Kadıköy'ün hakkettiği yere taşıyacağız' dedi.

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy halkının gerçekten hizmet alamadığını söyledi. Uzun yıllardan beri Moda'da oturduğunu ve Kadıköy'ün sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Özgül Özkan Yavuz, kadın elinin değmesi ile Kadıköy'de hizmet çıtasının çok daha yükselte-ceklerine inandığını söyledi. 

İLÇEDE ÇÖZÜLEMEYECEK SORUNU YOK

Mimar ve iyi bir şehir plancısı olan Öz-gül Özkan Yavuz, uzun yıllardan beri Moda'da oturduğunu ve Kadıköy'ün sorunlarına vakıf olduğunu belirterek, Kadıköy bugün hak ettiği noktada bulunmadığını ifade etti. İstanbul'un en eski yerleşim noktalarından biri olan Kadıköy'ün ekonomik ve kültürel olarak büyük bir potansiyele sahip olduğunu da anlatan Özgül Özkan Yavuz şöyle konuştu : "Karşıda müthiş bir kültür ve turizm ekonomisi var. Kadıköy bu ekonomiye 15 dakika mesa-fede ancak maalesef o ekonomik hareketli-likten yararlanamıyor. Oysaki bu güzellikle tanıtılabilse sonuç çok farklı olabilir. Çünkü Kadıköy'de müthiş bir potansiyel var. Biz bu potansiyelin üstünde sessiz sedasız oturuyo-ruz. Burası tarihi yarımadadan daha önce yerle-şimin başlamış olduğu bir yer. Burası çok eski ve çok kıymetli bir yer. Ekonomik, kültürel başta olmak üzere her alanda büyük bir potansiyel var. Bizimde gayemiz ve gayretimiz Kadıköy'ü hak ettiği noktaya taşımaktır" dedi

KADIKÖY GÖNÜL BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK

Kadıköy'de kimseyi ayrıştırmadan, ötekileş-tirmeden her insana dokunmaya çalışacaklarını söyledi. Gönül belediyeciliği ile Kadıköy'ün tanışma vaktinin geldiğini de belirten Yavuz, " Ben uzun yıllardır burada yaşıyorum. Moda da veya Kadıköy'ün her hangi bir mahallesin-de insanlar benimle konuştuktan sonra yada tanımayanlar, tanımaya ve konuşmaya başla-malarından sonra çok önemli olumlu dönüşler alıyorum. Kadıköy'ün ihtiyacı olan ve hayata geçirilebilecek projeleri ile hizmete talip olduk-larını ifade eden Yavuz, bunu 31 Mart sabahı tüm Kadıköylüler ile birlikte başaracaklarına inandıklarını söyledi.

 

KAYNAK: GÜNCEL POSTA GAZETESİ OCAK 2019 OKU

Görüş ve Önerileriniz İçin
Bize Yazın
AK PARTİ Kadıköy Belediye Başkan Adayı