CAFE SİYASET: Özgül Özkan Yavuz kadın girişimcilerle buluştu

KAYNAK: CAFE SİYASET

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan adayı Özgül Özkan Yavuz seçim çalışmalarına devam ediyor. Yavuz, TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ile bir araya geldi

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan adayı Özgül Özkan Yavuz seçim çalışmalarına devam ediyor. Yavuz, TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ile bir araya geldi.

Özgül Özkan Yavuz Kadıköy için planladığı projelerini ve hedeflerini anlatırken kadınlara yönelik projeleri ve girişimcilik merkezi ile ilgili de soruları cevapladı.

"Kadıköy'ü Birleşmiş Milletler'in Kadın Dostu Kent statüsüne getireceğiz"

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan adayı Özgül Özkan Yavuz, "Kadın Dostu Kentler, kentin sunduğu ekonomik, sosyal, siyasi tüm imkân ve fırsatlardan kentte yaşayan herkesin eşit bir biçim yararlanması amacını taşıyor. Ben de bu projeyi Kadıköy'de uygulamak istiyorum. Zira nüfusumuzun büyük bir kısmını da kadınlar oluşturuyor" şeklinde konuştu.

"Kadınlarımız ticaret hayatında daha fazla yer alacak"

Yavuz, " Kreşparklar ve geliştirilmiş sosyal imkanlara ek olarak sertifikalı eğitimler ve Genç İnovasyon Merkezi ile kadınlarımızın gücünü arkamıza alacağız. Kadınlar için kuracağımız e-ticaret platformuyla kadınlarımızın ticaret hayatında daha fazla yer almalarını, kazançlarını artırmalarını sağlayacağız" dedi.

"Yerli ve milli ürünler geliştirilecek"

Planladıkları Kadıköy Genç İnovasyon Merkezi hakkında da TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu üyelerini bilgilendiren Özgül Özkan Yavuz, "Bu projede yeni nesil ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi için teknoloji üreticileri, kullanıcıları ve yatırımcılarını bir araya getireceğiz. Girişimcilere destek olacak kaynak ve hizmetleri sağlayacak bu merkezde, yerli ve milli ürünler geliştirilecek. Kadın girişimcilerimize de pozitif ayrımcılık yapılacak" dedi.

Görüş ve Önerileriniz İçin
Bize Yazın
AK PARTİ Kadıköy Belediye Başkan Adayı