Büyük bir potansiyel

BOLGEMIZGAZETESI.COM

31 Mart Mahalli idareler Seçiminde aday olan Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy´ün iyi bir şehir plancısı Belediye Başkanı ile çözülemeyecek hiçbir sorununun olmadığını söyledi. Ekonomik ve kültürel olarak müthiş bir potansiyele sahip olan Kadıköy´ün içine kapanık olduğunu belirten Yavuz, "Büyük bir potansiyelin üstünde sessiz sedasız oturuyoruz" dedi.

Yaklaşık 3 ay sonra yapılacak olan Mahalli idareler Seçimlerinde İstanbul´dan aday gösterilen 4 Kadın adaydan biri olan AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, Kadıköy halkının gerçekten hizmet alamadığını söyledi. Uzun yıllardan beri Moda´da oturduğunu ve Kadıköy´ün sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Özgül Özkan Yavuz, kadın elinin değmesi ile Kadıköy´de hizmet çıtasının çok daha yükselteceklerine inandığını söyledi. Uzun yıllar bürokrasi, akademisyenlik ve diplomatlık görevlerinin yanı sıra ülkemizdeki bir çok projede emeği ve katkısı olan Özgül Özkan Yavuz, adaylı süreci ile ilgili olarak şunları söyledi :

KADIKÖY´E, KADIN VE KADIKÖY´LÜ ADAY

" Ben bugüne kadar verilen her işi layıkıyla yapmaya çalışan bir yapıya sahibim. Ülkemize yurt içinde ve yurt dışında ya da çalıştığım kurumda yaptığım hizmeti en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Şimdi de Kadıköy´den aday gösterilmekten çok onur ve gurur duydum.

KADIKÖY´ÜN ÇÖZÜLEMEYECEK SORUNU YOK

Mimar ve iyi bir şehir plancısı olan Özgül Özkan Yavuz, uzun yıllardan beri Moda´da oturduğunu ve Kadıköy´ün sorunlarına vakıf olduğunu belirterek, Kadıköy bugün hak ettiği noktada bulunmadığını ifade etti. İstanbul´un en eski yerleşim noktalarından biri olan Kadıköy´ün ekonomik ve kültürel olarak büyük bir potansiyele sahip olduğunu da anlatan Özgül Özkan Yavuz şöyle konuştu :

ŞEHİR PLANCISI BAŞKAN

"Öğrencilik yıllarımızda hep şöyle bir espiri yapılırdı. Yani "Şehir Plancısı olmayanlar Belediye Başkanı olmasın" espirisi yapılırdı. Kadıköy gerçekten çok daha iyi bir noktada olabilir. Karşıda müthiş bir kültür ve turizm ekonomisi var. Kadıköy bu ekonomiye 15 dakika mesafede ancak maalesef o ekonomik hareketlilikten yararlanamıyor. Kendi içine kapanmış ve var olan ticaret ile yetinmeye çalışıyor. Halbuki çok daha farklı olabilir. Bazen gelen yabancı arkadaşlarımızı karşıda kalsalar bile mutlaka getirip Kadıköy´de veya Moda´da gezdiriyorum. Her gelen de Kadıköy´e ve buradaki mahalle kültürüne bayılıyor. Oysaki bu güzellikle tanıtılabilse sonuç çok farklı olabilir. Bunun yöntemleri ve stratejileri var".

VARLIK İÇİNDE YOKLUK YAŞIYORUZ

İstanbul´un özellikle yarımada bölümünün kültürel , ekonomik ve turizm potansiyeli ile büyük bir hacmi bulunduğunu söyleyen Başkan adayı Yavuz " Kadıköy´ün sorunları çözülemeyecek sorunlar değil. Çünkü yokluk ve potansiyeli olmayan bir alanda olursunuz eliniz kolunuz bağlanır. Burada müthiş bir potansiyel var. Biz bu potansiyelin üstünde sessiz sedasız oturuyoruz. Burası tarihi yarımadadan daha önce yerleşimin başlamış olduğu bir yer. Burası çok eski ve çok kıymetli bir yer. Ekonomik, kültürel başta olmak üzere her alanda büyük bir potansiyel var. Bizimde gayemiz ve gayretimiz Kadıköy´ü hak ettiği noktaya taşımaktır" dedi

Kadıköy´de kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden her insana dokunmaya çalışacaklarını söyledi. Gönül belediyeciliği ile Kadıköy´ün tanışma vaktinin geldiğini de belirten Yavuz, " Ben uzun yıllardır burada yaşıyorum. Moda da veya Kadıköy´ün her hangi bir mahallesinde insanlar benimle konuştuktan sonra yada tanımayanlar, tanımaya ve konuşmaya başlamalarından sonra çok önemli olumlu dönüşler alıyorum.

Kadıköy´ün ihtiyacı olan ve hayata geçirilebilecek projeleri ile hizmete talip olduklarını ifade eden Yavuz, bunu 31 Mart sabahı tüm Kadıköylüler ile birlikte başaracaklarına inandıklarını söyledi.

Kaynak: bolgemizgazetesi.com

Görüş ve Önerileriniz İçin
Bize Yazın
AK PARTİ Kadıköy Belediye Başkan Adayı