AK Parti - İstanbul Kadıköy Belediye Başkan Adayı

HABERLER.COM

AK Parti'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Kadıköy Belediye Başkan adayı olan Özgül Özkan Yavuz kimdir? Özgül Özkan Yavuz kaç yaşındadır? Nerelidir?

AK Parti'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul adayları belli oldu. AK Parti'nin İstanbul KadıköyBelediye Başkan adayı Özgül Özkan Yavuz oldu. Peki, AK Parti'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Kadıköy Belediye Başkan adayı olan Özgül Özkan Yavuz kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Hayatı ve kariyeri hakkında tüm merak edilenler haberimizde...

ÖZGÜL ÖZKAN YAVUZ KİMDİR?

Özgül Özkan Yavuz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun oldu ve bir süre aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalıştı. ODTÜ'de Kentsel Politika ve Yerel Çalışmalar alanında"Türkiye'de Kentsel Yenileme Süreçleri ve Politikaları" başlıklı teziyle 1998 yılında yüksek lisans diplomasını aldı.

JEAN MONNET BURSUYLA İNGİLTERE'YE GİTTİ

Özgül Özkan Yavuz, 1999 yılında kazandığı Avrupa Birliği Jean Monnet Programı bursuyla İngiltere'ye giderek Birmingham Üniversitesi Kamu Yönetimi Fakültesi Kentsel ve Yerel Çalışmalar Bölümü'nde turizm planlaması ve alan yönetimi konularında uzmanlaşarak "Türkiye'de Turizm Alanlarında Planlama ve Yönetim" konulu teziyle ikinci yüksek lisans derecesini aldı. Yavuz'un, şehir pazarlaması, kültür turizmi ve şehir turizmi alanlarında araştırma, sunum ve yazıları bulunuyor.

17 YIL TURİZM BAKANLIĞI'NDA ÇALIŞTI

Özgül Özkan Yavuz, 1997 yılında Turizm Bakanlığı Yatırımlar Genel Müdürlüğü, Planlama Dairesi'nde Şehir Planlamacısı olarak çalışmaya başladı. 17 yıl boyunca önce Turizm Bakanlığı'nda daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yurtiçi ve yurtdışı çeşitli birim ve projelerinde görev yaptı.

HOLLANDA KÜLTÜR ve TANITMA ATAŞESİ OLARAK GÖREV YAPTI

Yavuz, 2004-2007 yıllarında Hollanda Kültür ve Tanıtma Ataşesi olarak diplomatik görevde de bulundu. 2008-2010 yılları arasında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı'nın Uluslararası Tanıtımdan Sorumlu Direktörü olarak çalıştı.

BİRÇOK GÖREVDE YER ALDI

Özgül Özkan Yavuz, 2011'de atandığı İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı görevini Temmuz 2014 tarihine kadar sürdürdü ve bu görevinde kültür ve turizm alanında çeşitli ulusal ve uluslararası projelerin yürütücüsü oldu. Bu tarihten Kasım 2016'ya kadar İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Genel Müdürü olarak görev yaptı. Yavuz, aynı dönemde "European Cities Marketing Association" (Avrupa Şehirleri Tanıtım Birliği) isimli topluluğun yönetim kurulu üyeliğine de seçilerek İstanbul'u uluslararası alanda temsil etti. Özgül Özkan Yavuz, Aralık 2016 tarihinden bu yana İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir ve aynı zamanda Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği (EURADA) Yönetim Kurulu'nda İstanbul Kalkınma Ajansı'nı temsil etmektedir. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu Üyesi'dir. Özgül Özkan Yavuz, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti'nin İstanbul Kadıköy Belediye Başkan Adayı oldu.

KAYNAK: haberler.com

Görüş ve Önerileriniz İçin
Bize Yazın
AK PARTİ Kadıköy Belediye Başkan Adayı